Kariyerimde Tasarruf

‘Başarı hikayesini tasarrufla yazanlar!’

24 Ocak 2018 Çarşamba… Eğitimin başladığı ilk gün…

Eğitimimiz Ataşehir’de lüks bir otelin konferans salonunda gerçekleşti. Burada hem eğitim alacaktık, hem de şirketimizin sunmuş olduğu olanaklarla konaklama ihtiyacımızı karşılayacaktık.

Benim gözümde çok kıymetli olan bir şey vardı. Bizlere eğitim veren kişiler şirketin üst düzeyinde olan yöneticilerimizdi. Açıkçası bunu beklemiyordum. İşi mutfağından öğrenecektik ve bu durum beni şimdiden heyecanlandırmaya fazlasıyla yetmişti.

Bu sektörün erbabı, birbirinden değerli yöneticilerimizden üç hafta boyunca yapacağımız işin her alanıyla ilgili eğitim aldık.

Amaç her zaman şu oldu; iş başı yapıldığında bu işi biliyor olarak başlamak , tereddütlerimizi yenmek ve inanmak….

Ve 14 Şubat 2018….

2 mülakat , 2 sınavdan geçip Birevim şirketinde işe başladığım, benim için çok özel olan o tarih…

Fatih şubede ‘’Bireysel Müşteri Temsilcisi’’ olarak işe başladım. Elde portföy yok, her şey sıfırdan başladı, yepyeni, bir o kadar da heyecanlı…

Mayıs 2018’de ise 3.210.000 ciro yaparak o ay Türkiye 1.si oldum.

İnanmak ve çok çalışmak… Az ya da çok çalışmak değil…Her geçen gün üzerine biraz daha katarak çalışmak…

2 ay sonra, 18.04.2018 tarihinde aldığım terfiyle ‘uzman’ pozisyonunda çalışmaya başladım. O günden sonra daha çok çalışmam gerektiğini anladım. İnanmalı ve inanarak çalışmalıydık.

İnancımızı ve hevesimizi kaybetmeden hepimizin yolu açık olsun İnşallah…

Herkesin huzur içinde çalışabileceği ve bu huzuru idame ettirilebileceği insanlarla karşılaşmaları dileğiyle…

Deniz Sümerİstanbul Avrupa Bölge Müdürü

Çalan bir telefonla hayallerinizin gerçekleşeceğine inanın bence. Hayatım telefonumun ilk çaldığı andan itibaren hiç planlamadığım bir yönde ilerlemeye başladı. Kendimi elimde uçak biletim yanımda büyük bir valizle, heyecan ve şaşkınlık içerisinde, Tasarruf Akademi’de buldum. İlk günden itibaren yenilikçi bir bakış açısıyla teknik anlamda Birevim’in sektöre kazandırdığı yöntemlerin yanı sıra Kişisel Gelişimden Kariyer planlamaya kadar tüm detaylarıyla işlendiği akademide Birlikte Tasarruf Finansmanı Uzmanlığı eğitimimi tamamladım.

Hedefim ‘Bir evim olsun’ hayaliyle gelen her kişiye zor olanı kolaylaştırmak adına kendi bütçelerine göre doğru planlamayı yaparak bu isteklerini gerçekleştirmekte vesile olmaktı. Ne kadar çok kişinin hayallerine dokunursam ve görüştüğüm her aile masamdan koca bir gülümseme ile güvenerek, inanarak kalkarsa bana işimi layıkıyla yaptığımı gösteriyor.

Sevdiğiniz işi yaparsanız hayatınızdan keyif alırsınız. Benim için Başarı birlikteliktir, bütünlüktür. Hayallerimizin gerçek olacağına inanmaktır. Unutmayalım ki en güzel gülümseme, zorlu mücadeleyi başarı ile tamamladıktan sonra gelir.

Hilal Acarİzmir Karabağlar Şube Yönetmeni