5'te 5

Salih Öcal 5’te 5

By 24 Ağustos 2020No Comments

1.Bize kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

Otuz dört yaşında evli ve dünyalar güzeli bir kız çocuğuna sahip Birevim ailesinin bir parçasıyım.

Birevim ile maceramız beş ay önce başladı .

Şu an Fatih şubesinde Tasarruf Finans Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Değerli tasarruf sahibi ailelerimizin ihtiyaçlarını ve gelir durumlarını doğru analiz edip düşük maliyetler ile ihtiyaçlarını karşılamak ve yarınlarına umutla bakabilmeleri için çalışmaktayım.

2.Tasarruf Akademi ile hikayeniz nasıl başladı?

Birevim bünyesinde çalışan arkadaşlarım sayesinde sektörü ve Birevim’i tanıma ve takip etme imkanım oldu. Sektörün ve özellikle Birevim’in bireylerin faize bulaşmadan ihtiyaçlarını karşılama imkanı sunduğunu biliyordum.

Faiz ve borçlanmaya dayalı yöntemler bireyler için karanlık bir çıkmaz sokak gibi. Bu karanlığa ışık olan Birevim’de görev yapmak ve bir mum da ben yakmak istedim.

Dünya değişiyor tüketim çılgınlığı ve faiz artık insanlara büyük yük oluyordu. Tasarruf bilincini  daha geniş kitlelere yaymak tabandan tavana, bireyden aileye, aileden topluma; kısacası ülkem için ne kadar faydalı olacağının farkına varmıştım. İlk adımı atmanın zamanı gelmişti. Hedefime ulaşmam için Tasarruf Akademi ile tanışma fırsatım oldu. 29 Ocak 2019 gelen bir telefon ve Tasarruf Akademi ile hikayemiz resmen başladı….

3.Tasarruf Akademide eğitim süreçlerine dahil olmak nasıl bir deneyim?

TASARRUF AKADEMİ: Tasarruf finans sektörünün ilk eğitim merkezi. Sektöre nitelikli çalışan kazandıran tek kuruluş. İlk ve tek olmanın büyük sorumlulukları vardır. Tasarruf Akademi almış olduğu bu sorumlukları layığı ile yerine getiriyor. Kapısında içeri adım attığınızdan itibaren sıcak bir aile havası ile sizleri karşılıyor ve mezuniyetinize kadar bizlerin hem sektörel hem kişisel gelişim için neler gerekiyor ise fazlasıyla imkanlar sunuyor ve her gün üzerine ekleyerek devam ediyor.

Yirmi bir günlük eğitim programı boyunca çok değerli hocalarımız ve yöneticilerimiz ile kaliteli bir eğitim dönemi geçirdik.

Eğitim boyunca bizlere eşlik eden psikolog ise önemli bir detaydı. Sizler eğitime odaklanmış iken o ise size odaklanmış ve gelişiminizi takip ediyor gerekli yerlerde geri bildirimler yapıyor. Bu detay Tasarruf Akademinin yaptığı işe ne kadar değer verdiğinin küçük bir örneği.

Sonrasında değerlendirme sınavları mülakatlar… 

Kendi adıma mükemmel bir deneyimdi…

4.Tasarruf Akademiye ilk gelirken ve mezun olurken hissettiklerinizi, düşüncelerinizi, buradan edindiğiniz arkadaşlıkları aktarabilir misiniz?

Ailemden kızımdan uzak üç hafta özlem, heyecan, merak karmaşık bir duygu içindeydim.

Akademide ilk gün yeni arkadaşlıklar yeni bir macera…

Dolu dolu üç hafta geçireceğimi daha ilk günden anlamıştım.

İlk gün, ilk  eğitim motivasyon üzerineydi. Değerli hocamızın enerjisi beni o kadar etkiledi ki tüm karmaşık duygulardan kurtulmuş  dış dünyayla bağımı tamamen koparmıştım diyebilirim.

Doğru yerde olduğumu ve çok güzel işler çıkacağını ilk günden anlamış oldum.

Devam eden günlerde sektörde ve alanında uzman üst düzey yöneticilerimizden eğitimler aldık. Sonrasında işe hazır bir şekilde güzel bir mezuniyet…

Öğrendiklerimin yanında yeni kazanmış olduğum dostlarda bu maceranın bonusu oldu diyebilirim. Her birinden değerli yeni dostlar kazanmış oldum. Beraber güldük beraber ağladık ve en önemlisi beraber öğrendik….

5. Tasarruf Akademi’de eğitime başlayacaklara söylemek istedikleriniz nelerdir?

Her insanın hayatında bir dönüm noktası vardır. İşte benim de dönüm noktam Tasarruf Akdemi oldu. Tasarruf Akademi ile yolu kesişen değerli arkadaşlarım bu yolda bu sektörde kalıcı ve iz bırakan olmak istiyorsak eğitim boyunca size sunulan her imkanı sonuna kadar değerlendirmenizi öneririm.

Bu çatı altında tanışma imkanı bulacağınız her birey size artı bir şey katacaktır.

İkram görevlisi ablamızdan tutunda üst düzey yöneticilerimize kadar herkes kıymetli tasarruf akademi ailesinin her bir bireyi sizler için hiçbir emekten kaçınmayacaklardır.

Her dakikanızı dolu dolu geçirmenizi önerir , güzel bir mezuniyet ve başarılı bir iş hayatı geçirmenizi dilerim…